انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: موبایلی که کیبورد آن جدا می‏شود
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: do.php?img=226]


اگر فکر می‏کنید پروژه Ara گوگل اولین در نوع خود است، در اشتباه هستید، زیرا تا پیش از این شرکت‌های مختلف ژاپنی از جمله فوجیتسو اقدام به ساخت و عرضه گوشی‏هایی با قابلیت ماژولار کرده ‏اند. این اولین بار نیست که یک موبایل ژاپنی مورد توجه قرار گرفته و البته آخرین بار هم نخواهد بود، زیرا باوجود شرکت‌هایی همچون سونی هر روز باید منتظر یک برگ تازه از فناوری‏های جدید به‌کار گرفته در تلفن‏های هوشمند باشیم؛ برای مثال می‏توان به F-04B Separate Keitai شرکت فوجیتسو اشاره کرد.
شاید کمتر نام تلفن ماژولار فوجیتسو را شنیده باشید، اما این دستگاه در سال ۲۰۱۰ با نام F-04B Separate Keitai همراه با کیبورد جداشدنی به بازار عرضه شد. این محصول شامل دو تکه جدا از هم است که از طریق نیروی مغناطیسی به یکدیگر متصل شده و با استفاده از بلوتوث با هم ارتباط برقرار می‏کنند.
 ایده اصلی تولید این دستگاه، امکان تایپ پیام هنگام صحبت با گوشی توسط کاربر بود. همچنین می‏توان از کیبورد F-04B Separate Keitai به‌عنوان یک گیم پد استفاده کرد.
شرکت سازنده برای این دستگاه قابلیت‏های دیگری همچون اتصال اسکنر، پرینتر و پروژکتور را نیز در سر می‏پروراند، اما بنا به مسائل فنی تیم سازنده F-04B نتوانست در آن


زمان به تمام طرح‌های جانبی آن جامه عمل بپوشاند.