انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: سفرنامه چشمه و آلاچاتی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سفرنامه چشمه ترکیه
سفرنامه چشمه را از آخرین سفری که با تور رفتم برایتان مینویسم.
تور چشمه تور جذابی برای من بود چرا که مکان هایی که هنوز همه گیز نشده اند مقاصد محبوب من برای گردشگری هستند.
سفرنامه چشمه
سفر پاییزی ما به چشمه :

از اونجایی که ما تبریز زندگی میکنیم برای رسیدن به وان یک سفر زمینی را انتخاب کردیم : حرکت ساعت 10 صبح از تبریز و ساعت 3:30 رسیدیم وان.
تا ساعت 7 شب و حرکت به سمت چشمه تصمیم گرفتیم چرخی در وان بزنیم. برای گشت و گذار در وان سری به یک رستوان شیک زدیم و آدانا کبابی( همون کباب کوبیدست فقط کمی تندتر ) و مرجیمک چورباسی(سوپ عدس) و سه نوع سالاد و نوشیدنی خوردیم. وان علاوه بر استانبول بهشتی دیگر برای خریداران است قیمتها بسیار عالی است و باقی وقت به خرید و مراکز خرید گذشت.
فرودگاه وان فریت ملان یک فرودگاه کوچیک و تر و تمیز بود و از همونجا به ست ازمیر رفتیم و از اونجا با تاکسی به چشمه رفتیم.

چشمه :

چشمه بافتی بسیار سنتی و معماری یونانی با کافه هایی بسیار شلوغ و دنج

هتل :

هتل ما زدیک به ساحل بود و هزینه 7 شب اقامت ما دو نفر با صبحانه 134 لیر بود.
اتاقی با پنجره و تراسی رو به دریا

غذا :

برای صرف نهار به یک رستوران معروف رفتیم به نام حسن توکماق اسکندر کباب (کوفته ای با سیب زمینی های تیکه شده) و مرجیمک چورباسی و سالاد و نوشیدنی خوردیم.
برای شام هم به یک رستوان محلی رفتیم و کوکوریچ یا همون روده یه خوش گوشت خودمون رو خوردیم البته طرز پختش کاملا متفاوت بو.
صبحانه هتل هم بسیار عالی و مفصل بود از شیر مرغ تا جون آدمیزاد روی میز صبحانه بود.
برای نهار هم در یک رستوران دیگه ماهی جیپورا سرخ شده خوردیم که بسیار خوشمزه بود.
برای شام سراغ کوچه پس کوچه های چشمه رفتیم و داحل یک روستوران محلی کوچک ما دوتا پیده گوشت با پنیر سفارش دادیم.
در چشمه و سایر شهر های ترکیه ای مدیه (صدف) باادویه مخصوص و آبلیمو و جیغ کوفته را از دست ندهید.
طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت
تفریح :

صبح روز اول رو با شنا و ماساژ شروع کردیم.
صبح روز دوم تور کشتی : به مدت 7 ساعت و بازید از 3 جزیره و شنا و نهار و میوه
صبح روز سوم : باغ وحش ازمیر به ترمینال رفتیم و با هزینه 15 لیر با اتوبوس به سمت ازمیر به راه افتادیم.بعد از پیاده شدن با خرید ازمیر کارت سوار کشتی شدیم.
فضا سازی باغ وحش بسیار عالی بود و آدم احساس میکرد وسطه جنگله خیلی از حیوانات مثل طاووس کاملا آزاد و بدون قفس بودن.
خیلی از حیواناتی که توی باغ وحش ایران نبود و میشد اونجا دید مثل زرافه

ادامه سفرمون رو به شهر آلاچاتی رفتیم که اون و در یک بخش جدا به نام سفرنامه آلاچاتی براتون مینویسم بعدا.

تور آنتالیا تور آنکارا تور پاتایا تور باکو تور استانبول تور مسکو تور کیش تور مشهد تور شیراز تور کاشان تور کوش آداسی تور پوکت تور دبی تور کوالالامپور تور اسپانیا تور سوییس تور ایتالیا تور گرجستان تور فرانسه تور قبرس تور یونان قیمت تور اروپایی تور ارزان تور لحظه آخری تور 96 تور تابستان 96
کوش آداسی بهتره یا آنتالیا سفرنامه باکو

سفرنامه آلاچاتی ترکیه
سفرنامه آلاچاتی ترکیه رو همونطور که قول داده بودم براتون مینویسم.
من در یک سفر مستقل با تور آلاچاتی به آلاچاتی نرفتم سفر ما به آلاچاتی در ادامه تور چشمه بود.
سفرنامه آلاچاتی
روز چهارم سفر بود که قصد ترک چشمه کردیم و به ایستگاه ترمینال چشمه رفتیم تا با دلموش ها به آلاچاتی برویم :
از ترمینال تا آلاچاتی دوست داشتنی ما فقط 10 دقیقه راه بود. و هزینه اش هم 3 لیر شد .

آلاچاتی اونقدر زیبا و رویاییه که نمیدونم چطور توصیف کنم که ذره ای اون زیبایی براتون مجسم بشه .
ولی بهتر این راه برای این که باور کنید و مجاب شید که باید در لیست مقاصد سفرتون قرار بگیره تماشای تصاویر این شهر عروسکی هست.

نماد آلاچاتی آسیاب های بادی است که در همان ابتدای شهر خودشون رو نمایان میکنن و در گوشه گوشه شهر میتونید ببینید.

آلاچاتی را اگر خلاصه کنم : کوچه هایی سنگفرش ، معماری یونانی ، رستوران ها و کافه های دنج و گل های رنگارنگ و درختان زیتون.
در و دیوار این شهر شبیه در و دیوار شهرهای هیچ کجای دنیا نیست.
کجای دنیا را دیده اید که از در و دیوار کوچه هایشان تابلو و مجسمه آویزان باشد و همه جا گل باشد وسط کوچه ها میز و صندلی یک کافه و رستورن باشد !
این شهر برای خودش به تنهایی یک گالری و یا یک موزه است !

گاهی در میانه قدم زدن در این کوچه ها فراموش میکردم که اینجا ترکیه است و فکر میکردم در یونان هستم.
این تصور تقصیر من هم نیست آلاچاتی در گذشته قسمتی از یونان بوده است که بعدها توسط عثمانی ها تصرف شد.

نهار هم در یکی از همی رستوران های دنج و زیبا خوردیم : ساختمان رستوران مثل بقیه ساختمان ها معماری یونانی داشت با سنگ و چوب در کنار گل های رنگارنک یک غذای لذیذ دریایی و ساندویچ محلی به نام Kumrucu که از غذاهای معروف اونجا بود رو خوردیم.

برای اقامت یک اقامتگاه محلی رو انتخاب کردیم فکر کن که شب رو در یکی از اون خونه های عروسکی و زیبا سپری کنی نا گفته نماند که قیمت این خونه ها نسبت به هتل های چشمه خیلی گرون تر بود.

برای اقامت در آلاچاتی یک روز کافی بود و صبح رو زبعد پس از صرف یک صبحانه رنگارنگ در یکی از کافه های دنج آلاچاتی با آلاچاتی زیبا خداحافظی کردیم.