انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: صدور گواهی سلامت لیفتراک
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
لیفتراک ها که وظیفه آنها جابجایی کالا و مواد در خط تولید کارخانه ها و یا انبارها و صنایع می باشد نیز نیازمند به دریافت صدور گواهی سلامت لیفتراک می باشند تا بتواند امنیت اپراتور و افراد دیگر را حفظ کرده و خسارت مالی و جانی وارد نکنند. برای دریافت صدور گواهی سلامت باید موارد تست و بازرسی لیفتراک طبق چک لیست بازرسی لیفتراک که توسط سازمان استاندارد ایران بر اساس معیارهای بازرسی لیفتراک جهانی تدوین شده است انجام می شود و صدور گواهی سلامت برایی انواع لیفتراک برقی و با لیفتراک دوگانه سوز( دیزلی، برقی)، لیفتراک تلسکوپی و غیره می باشد.
در سال 1396 طبق مصوبه هیچ دستگاه لیفتینگ فعال در صنایع بدون داشتم گواهی سلامت اجازه فعالیت نخواهد داشت لذا کارفرمایان نسبت به اخذ گواهی سلامت اقدام نمایند.
منبع: ایسنا
جرثقیل ها ماشین آلات سنگینی هستند که کار عمد آنها جابجایی اجسام سنگین و با بلوک های ساختمانی می باشد در صورتی که نقص فنی در حین کار این ماشین غول آسا رخ دهد خسارات جبران ناپذیری وارد می کند به همین دلیل تست فنی جرثقیل و بازرسی جرثقیل حین خرید، حین نصب و راه اندازی و حین عملیات ضروری می باشد. بازرسی جرثقیل سقفی، جرثقیل برجی با جرثقیل تاور، جرثقیل موبایل و صدور گواهی سلامت جرثقیل را باید توسط تکنیسین های فنی مجرب برای درخواست صدور گواهی سلامت جرثقیل به شرکت های تست و بازرسی مراجعه نمایید زیرا طبق مصوبه سازمان استاندارد ایران هیچ دستگاه لیفتینگ نباید بدون گواهی سلامت فعالیت نماید.
منبع : ایسنا