انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: سفرنامه قطب جنوب
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سفرنامه قطب جنوب سفرنامه قطب جنوب | تور قطب جنوبسفرنامه قطب جنوب را از سفری که آرزویم بود و پس از سفر به یاد و خاطره ای فراموش نشدنی در گوشه قلبم تبدیل شد نقل میکنم.سفر به قطب جنوبقرار بر این بود کهبا هواپیما به امرات برویم و از آنجا به بوئنوس آرژانتین برویم و سپس به اوشوایا جنوبی ترین نقطه آرژانتین پرواز کنیم و از آنجا هم با کشتی یخ شکن عازم قطب جنوب شویم.کوش آداسی بهتره یا آنتالیا سفرنامه باکو سفرنامه قطب جنوب قیمت تفریحات کیش بهترین محله های استانبول برای زندگیکشتی یخ شکن فوق العاده بود از کابین ها که نگویم کابین هایی 60 متری با تمامی تجهیزات و بسیار شیک و مجلل.برای یک سری آموزش ها به همراه جلیقه هایمان به سالن اصلی رفتیم تا بدانیم در مواقع خطر چه کنیم.بعد از اتمام آموزش ها نوبت صرف غذا بود پیش عذا و شام و دسر بسیار عالی بود.بالاخره نوبت استراحت شد و به کابین رفتم و شبی بسیار آرام بر روی آبها را تجربه کردم.تور فرانسه تور قبرس تور یونان قیمت تور اروپایی تور ارزان تور لحظه آخری تور 96 تور تابستان 96روز دوم :بلند گو زمان صبحانه را اعلام کرد.. پس از صرف صبحانه دیگر نوبت به تحقق آرزویم رسیده بود.به محض نزدیک شدن به قطب جنوب لباسهای مخصوص که کارپا (لباس لایه زیر ، لباس لایه رو ، عینک مخصوص ، دستکش های مخصوص ، کلاه ، شلوار گرم ،جوراب گرم که از پشم حیوان تهیه شده است ) نام داشت را به ما تحویل دادند پوتین ها و جلیقه مخصوص را هم پوشیدم و کفشهایمان را قبل از ورود به جزیره شستیم!کشتی نگه داشت و قایق های بادی به داخل آب انداخته شد و گروه اول راهی قطب جنوب شدند خوشبختانه من در گروه اول بودم.برایم باور نکردنی بود که اینجایم ! محو تماشای یخچال ها بودم شیرهای دریایی لم داده بر یخچال ها را سیر تماشا کردم.تور کاشان تور کوش آداسی تور پوکت تور دبی تور کوالالامپور تور اسپانیا تور سوییس تور ایتالیا تور گرجستانروز پنجم :روز های سفر پشت هم میگذشت که روز پنجم برای کمپ ثبت نام کردم.کمپ چه بود !؟؟؟ شاید ندانید ولی پس از پیاده شدن در یک جزیره به ما بیلی داده شد تا گودالی به طول 1.5 متر یا 2 متر بکنیم و شب را در گودال بگذرانیم !!!به ما گفته شد اگر پنگوئن ها به ما نزدیک شدند هیچ واکنشی نشان ندهیم و حتی تکان نخوریم.حالا تصور کنید با آن همه لباسی که پوشیده بودم باید داخل کیسه خواب میرفتم و در داخل گودال میخوابیدم !تور آنتالیا تور آنکارا تور پاتایا تور باکو تور استانبول تور مسکو تور کیش تور مشهد تور شیراز[عکس: antartica-tourism.jpg]تنگه یا گذرگاه دریک (drake ) :در مسیر این تنگه بلندترین موج ها را دیدیم موج هایی به طول 6 تا 7 متر کشتی تکان های شدیدی میخورد. دریا زده شده بودم و دارو استفاده کردم تا بتوانم این تکان ها را تحمل کنم.حرکت کردن در کشتی بسیار سخت بود مثل سرسره به این طرف و آنطرف پرتاب میشدم.طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایتیادگاری:در پایگاه تخقیقاتی کشور چین این چینی های زرنگ ! کارت پستال و سایر یادگاری ها و نمادهای چین به فروش میرسید که میتوانستیم آنها را بخریم و در اداره پست قطب جنوب با هزینه هفت دلار به مقصد مورد نظر پست کنیم !!!پنگوئن ها، پنگوئن های دوست داشتنی در تمامی نقاط طب جنوب حضور داشتند و در هرجایی متوانستید این موجودات را دید خیلی دلم میخواست یکیشون رو بغل کنم.