انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: بالابر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
بالابر
بالابر به دستگاهی گفته می شود که از آن برای حمل و بار کردن وسیله ,دستگاه ,اشیا و یا نفرات استفاده می شود.بالابر در دو جهت می تواند کار کند یعنی بالابر می تواند کردن وسیله ,دستگاه ,اشیا و یا نفرات در جهت بالا و یا جهت پایین حمل و نقل کند.به طور کل بالابر برای کار در ارتفاعات بالا یا در کارخانه ها و کارگاه ها برای انتقال لوازم مورد نیاز برای ادامه کار و سهولت کار به کار می رود.

بالابر

بالابرها را از اهرم های مختلف و مناسبی به منظور بالابری بار یا اشیا یا نفرات می سازند.بالابر ها در اساس تفاوت های بنیادینی با جرثقیل ها و انواع بالاکشنده های اهرمی دارند.در هر یک از جرثقیل ها و اهرم ها ی بالابرنده بر حسب نیاز مخاطبین و بر اساس کاربرد دیزاین و تولید می شوند.در هر یک از این دستگاه های اهرمی و بالابر مورد هایی وجود دارد که باعث می شود تا نوع اهرم و بالابر مشخص شود.مورهای تعیین کننده برای بالابر شامل امنیت ,حیطه و محدوده کار ,تعداد سرنشین , کاربرد بالابر ,هزینه و نوع مکانیزم را مشخص می کند.


انواع آسانسور را در توضیحات زیر به شما معرفی می نماییم :


بالابر سیار
بالابر سیار به نوعی از بالابر گفته می شود که جهت انجام کار در ارتفاعات بالا برای حمل و نقل نفرات و اشیا و یا برای انجام کارهایی مانند کار ساختمانی , رنگ کردن و یا هرکار دیگری که انجام دادن آن ملزم به بودن در ارتفاع بالاتر باشد.
بالابر سیار خود به دو نوع بالابر تقسیم می شود که که عبارتند از بالابر سیار عمودی و بالابر سیارعمودی و افقی.


بالابر سیار عمودی و بالابر سیار عمودی و افقی هر یک کاربرد مخصوص به خود را دارند :
بالابر سیار عمودی برای انجام امور در ارتفاعات متفاوت است. بالابر سیار عمودی متصل به جایگاهی ثابت است که بتواند تنها در جهت عمودی رفت و آمد داشته باشد.
بالابر سیار عمودی و افقی برای انجام امور در ارتفاعات خیلی زیاد و محل های فرعی می باشد.بالابر سیار عمودی افقی متصل به کامیون ها می باشد.
********************************************************************************