انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: قیمت سازه فضایی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
‌‌‌‌
‌‌​قیمت سازه فضایی

قیمت سازه فضایی به موارد مختلفی از جمله :انواع سازه و فرم آنها(تخت –قوسی –گنبدی – کروی –آزاد ) ، استفاده از انواع لوله مصرفی برای سازه ( لوله سیاه جوشی- لوله سیاه مانسمان - لوله گالوانیزه ) ،نوع المانهای بکار رفته (مقطع دایره ،مثلثی ،مربعی ) ضخامت سازه فضایی ،ارتفاع نصب سازه ،نوع رنگ مصرفی و ... بستگی دارد .
قیمت سازه درجاهایی مانند دهانه سازه که تراکم و حجم لوله مصرفی بیشتر است ،افزایش یافته و میانگین قیمت هرمترمربع سازه فضائی در دهانه بزرگتر،بیش ازحدمیانگین قیمت هرمترمربع سازه دردهانه های کوچکتراست .بطور کلی میانگین قیمت سازه فضایی در دهانه های 30 متر و بالاتر نسبت به میانگین قیمت سوله کمتر و توجیه پذیر تر میباشد و دارای مقاومت بالاتر و وزن کمتر است ولی استفاده از آن در سازه های با دهانه کوچکتر مقرون به صرفه نیست.


برای تعیین قیمت سازه فضایی ابتدا باید نوع سازه را با در نظر گرفتن مقاومت سازه، سرعت اجرا ، دهانه سازه فضاکار و عوامل وابسته دیگر تعیین کنیم سپس قیمت خام سازه ،قیمت فونداسیون ،قیمت پوشش رویین سازه،قیمت آب بند کردن سازه،قیمت عایق کاری سازه ، قیمت لوله های استفاده شده برای سازه ،قیمت ستون سازه ،قیمت متعلقات و اتصالات لوله ها و المانها به همدیگر و مجموع اینها را تخمین بزنیم و با توجه به حدود قیمتی که محاسبه کردیم مناسب ترین سازه را برای ما بهینه و بصرفه باشد انتخاب کنیم.