انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: با جعبه های میوه بعد از استفاده چه کنیم؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
شاید شما هم دیده باشید که هنگام گذر از کنار میوه فروشی ها، به جعبه های چوبی و پلاستیکی فکر کرده اید و یا برای پذیرایی از تعداد زیاد مهمان، میوه ها را با جعبه هایش به خانه آورده باشید.آیا فکر کرده اید که پس از استفاده از میوه ها چه کاری با جعبه ها می توان کرد؟!"پلاستیک" ماده ای که به هر شکلی در میاید،مقاوم است و هرچیزی میتوان از آن ساخت.اگر به دور بر خود نگاه کنیم هیچ جایی نیست که خالی از مواد پلاستیکی باشد.سالهاست که این نگرانی عمومی به وجود آمده است که با بعد از استفاده با مواد پلاستیکی چه کنیم ؟

این نگرانی باعث شده است که خیلی از ما تا جایی که ممکن است استفاه از مواد پلاستیکی را کنار بگذاریم و شاید برای این کار زحمت زیادی هم متقبل شده ایم اما اگر بدانیم که در مسیر بازیافت چه وسایلی از پلاستیک ساخته می شود با اسودگی بیشتری از ان استفاده می کنیم.پالت.

پالت وسیله ای است که در حمل و نقل و جابه جایی کالاها در اندازه های بزرگ وبین انبارها و در نهایت تا فروشگاهها استفاه می شود. پالت یک صفحه تخت است که محصولات را روی آن می چینند و سپس توسط نوارهای پلاستیکی یا فلزی یا پارچه ای آن را محکم کرده و توسط کارگران یا دستگاه های بلند کننده آن را جابه جا میکنند. در گذشته و شاید هنوز هم عده ای از پالت چوبی استفاده می کنند، اما پالت های چوبی علاوه بر آسب های زیست محیطی برای کارگران و ماشین های حمل و نقل آسب زننده است.

شاید بگویید که هیچ چیز خطرناک تر از پلاستیکی که سالها در طبیعت باقی می ماند نیست اما بهتر است بدانید که پالت های چوبی که برای ساخت آنها به قطع درختان احتیاج داریم تنها تا 5 بار قابلیت حمل بار را دارند و بعد از آن دور ریخته میشوند در حالیکه پالت های پلاستیکی تا 30 بار قابلیت حمل کالا دارند و حتی بعد از استفاده نیز قابلیت از نو ساخته شدن را دارند.روش ساخت پالت پلاستیکی بدین صورت است که با توجه به استاندارد های روز دنیا از نظر اندازه و وزن در قالب های طراحی شده با تزریق پلاستیک ساخته میشود و سپس رنگ مورد نظر به آن اضافه می شود. مشخصات اصلی یک پالت شامل وزن، ابعاد، مواد اولیه، میزان
تحمل بار در حالت ثابت، میزان تحمل بار در حالت متحرک، و تعدادی که در یک کانتینر جا می گیرد می باشد.