انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: سفری به آلمان
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سفری به آلمان؛ کشور نظم و اقتصاد و معماری تور آلمان کشور نظم و اقتصادبا اینکه تا به حال به سفر خارج از کشور نرفته بودم. در واقع سفر من فقط جنبه ی تفریحی و سیاحتی نداشت و یک سفر کاری بود. کشور آلمان کشور چندان بزرگی نیست و در واقع چند برابر کوچکتر از ایران است. با این حال در زمینه های گوناگون از بهترین ها و اولین ها در جهان می باشد و بازدید از این کشور بسیار جذاب است. مراحل تهیه ویزا و ارز دولتی به دلیل روال کلی که دارد و تفاوت قابل بحثی در آن وجود ندارد را اشاره نمی کنم. بعد از انجام مراحل مربوط به سفر که با توجه به اینکه اولین بار بود از ایران خارج می شدم کمی سر در گم بودم با پرواز لوفت هانزا به شهر فرانکفورت حرکت کردم. سفری پنج ساعته که با استرس ناشی از اولین پرواز همراه بود و جذابیت های خاص خود همراه بود. مسئولی که قرار بود لیدر ما باشد طبق هماهنگی های قبلی با یک دستگاه ون در فرودگاه فرانکفورت منتظر ما بود. من به همراه دوستانم سوار ون شدیم و قبل از رفتن به هتل کمی در سطح شهر چرخیدیم. هتل ما هتل سنتزپلازا بود که بعد از تحویل گرفتن اتاق هایمان و کمی استراحت به همراه دوستانمان عازم حومه فراکفورت شدیم تا از یک کارخانه بازدید کنیم. با توجه به شناختی که از شهر فرانکفورت داشتم اصلا انتظار جاده های خلوت را برای یکی از شهرهای مهم تجاریآلمان و اروپا نداشتم. اما در کمال تعجب از ترافیک خبری نبود و بعد از مدت کوتاهی به مقصد رسیدیم.[عکس: 640726002-exhibition-palace-messeturm-fr...t-lamp.jpg]صرف ناهار و بازدید از کارخانه و برگشت به هتل تا عصر طول کشید و پس از برگشت ترجیح دادیم که مقداری استراحت کنیم و دوش بگیریم. با توجه به این موضوع که راننده ای به صورت تمام وقت در اختیار ما بود مشکل تردد نداشتیم و بیرون از هتل منتظر ما بود. نظم و انضباط عجیبی در همه جا موج میزد و همه چیز بسیار دقیق بود. این نظم بر روی افرادی که اصالتی آلمانی نیز ندارند تاثیر گذار بود. شهر بسیار خلوت بود و برخلاف شهرهای ایران که در ساعت عصر و شب ساعات شلوغی را میشود تجربه کرد در فرانکفورت همه جا آرام و ساکت بود و کمتر کسی را میشد در آن ساعات مشاهده کرد. جز رستوران ها و کافی شاپ ها تقریبا همه جا خلوت بود. مشخصا قانون به شدت از سوی مردم رعایت می شد و شاید برای ما تمامی این جلوه های منظم زندگی عجیب ولی در نظر آلمانی ها بسیار عادی بود. به یک رستوران رفتیم و پس از صرف شام به هتل برگشتیم. صبح روز بعد قرار بود که به سمت یکی دیگر از شهرهای آلمان برویم و در آنجا هم قسمتی از برنامه کاری خود را انجام دهیم.طراحی سایت  طراحی سایت  طراحی سایت طراحی سایت موکت  کفپوش لمینت  دیوار پوش
 پیشنهاد می کنم که در شرایطی که به هر دلیل از هتل خارج می شوید مدارک و پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. چون ممکن است هر لحظه یک مامور پلیس از شما درخواست مدارک کند. طبیعت آلمان بسیار جذاب بود و همه جا سرسبز بود و به ندرت می توان کوهی در آن دید و پر بود از دشت های سرسبز وسیع. منظره عجیب دیگری که در طول سفر با آن برخورد کردم استفاده ی بسیار مناسب از نور خورشید برای تهیه برق بود که در تمام نقاط خود نمایی می کرد. هر چقدر سعی کردم بحث در مورد نظم عجیب آلمانی ها را خلاصه تر کنم ولی باز هم نمی شود. در جای جای این کشور و در قسمت های مختلف نظم و قانون اولین چیزی است که به چشم می آید. لیدری که به همراه ما بود در مورد شیوه آماده کردن اقشار مختلف برای راه اندازی کسب و کار توضیحات جالبی داد و گفت که هر شغلی باید دوره ی تخصصی آن گذرانده شود.[عکس: resized_1444541_595.jpg]پس از اتمام کارها و برنامه های کاری به دیدن کلیسای دام رفتیم که معماری بسیار بی نظیری داشت. مقصد بعدی ما شهر لایپزیک بود. از فرانکفورت به لایپزیک را با قطار طی کردیم و از مناظر طبیعی زیبای آلمان لذت بردیم. متاسفانه ما فرصت چندانی برای دیدن تمام اماکن تاریخی شهرها نداشتیم و به عبور کردن از کنار آنها قناعت می کردیم. تورگو شهری تاریخی در نزدیکی لایپزیک بود شهری که در میان تعجب بنای پیروزی ارتش سرخ و نماد شکست آلمانی هادر آنجا نگهداری می شود. این شهر چندان بزرگ نبود. از این شهر به سمت برلین حرکت کردیم و در هتل زیبای هالیوود مدیا اسکان داده شدیم. هتل بسیار جالب بود و نام هر اتاق نام یکی از بازیگران مشهور بود که زندگینامه و آثارش بر سر در اتاق نصب شده بود. تمامی هتل و راهرو ها با ابزاری به شکل وسایل سینما درست شده بودند و بسیار جالب توجه بود. با هماهنگی یکی از تورها به برلین گردی رفتیم و از دیوار برلین بازدید کردیم