انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: ست چند تکه لباس نوزادی نخرید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
تنگ نخرید 
اولا بچه ها به سرعت بزرگ می شوند و لباسی که در حال حاضر مدل تنگی دارد، یک ماه بعد احتمالا اصلا قابل استفاده نخواهد بود. در ضمن لباس تنگ باعث می شود نوزاد به خصوص رد نواحی ران عرق کند و عرق سوز شود. در هنگان خرید به عرض لباس دقت کنید و مدلی را انتخاب کنید که یا کش بیاید یا از عرض آزاد باشد تا وقتی لباس را به نوزاد می پوشانید آرنج و دست هایش اذیت نشود. 
 
 
باز و بسته شدن راحت حرف اول را می زند 
وقتی می خواهید برای نوزاد لباس بخرید به این نکته توجه کنید که حداقل ده بار در روز باید این لباس را باز کرده، کودک را عوض کنید و دوباره لباس را به او بپوشانید. پس لباس هایی که از روی پوشک باز شده و راحت تن بچه می روند در اولویتند. 
 
 
الیاف مصنوعی ممنوع
الیافی که لباس نوزاد از آن درست شده باید پنبه ای و نرم باشد و به خصوص دور مچ دست و پایش کشباف سفت نداشته باشد که روی بدن نوازد فشار ایجاد کند و جا بیندازد. موقع خرید نگاهی هم به درز لباس بیندازید و دستی رویش بکشید. اگر دست شما را آزار داد، قطعا برای پوست لطیف نوزاد مناسب نیست. در ضمن کافی است موقع خرید هم برای خودتان و هم فروشنده تکرار کنید که فقط و فقط لباس نخی می خواهید. البته لازم است خودتان پرچسب لباس را هم چک کنید تا مبادا درصد کمی پلاستیک قاطی اش باشد. 
 
 
یقه چسب دار یا بدون چسب؟ 
برای اینکه نوزادتان موقع لباس عوض کردن کمتر اذیت شود، می توانید لباسی را انتخاب کنید که یقه اش با چسب باز و بسته می شود و راحت تن بچه می رود. اگر دکمه کوچکی روش شانه باشد هم برای خارج کردن و پوشاندن لباس خوب است، اما بهترین نوع لباس ها آن هایی هستند که یقه گشاد دارند و راحت تن کودک می روند. 
 
 
زیرپوش زیردکمه دار واجب است 
زیرپوش چه از نوع رکابی و چه آسیت دار باید زیردکمه دار هم باشد وگرنه به راحتی از پهلوهای نوزاد کنار می رود و او را در معرض خطر سرماخوردگی و... قرار می دهد. 
 
 
خط قرمز زیپ دار ها
لباس زیپ دار را برای سال های بعد نگه دارید. در دوره نوزادی زیپ ممکن است باعث آسیب به پوست بچه شده یا حساسیت بدهد. 
 
 
کلاه های نوزادی؛ لازم برای همه فصول 
چه در تابستان به دنیا بیاید در چه زمستان، نیاز به کلاه دارد. برای تابستان کلاه نخری بخرید و برای زمستان کلا های کمی ضخیم تر. البته کلاه های تابستانی بهتر است کمی لبه هم داشته باشند تا صورت کودک آفتاب نخورد. در ضمن چه کلاه تابستانی باشد و چه زمستانی باید روی گوش های کودک را بگیرد. 
فرقي نمي‌كند فرزندتان زمستان به دنيا بيايد يا تابستان. در هر دوي اين فصل‌ها او به كلاه نياز دارد. جالب است بدانيد كه بيشتر حرارت بدن نوزادان از طريق سرشان از دست مي‌رود. براي همين در فصول سرد سال سراغ كلاه‌هايي ضخيم برويد.
 
 
ست چند تکه لباس نوزادی نخرید 
داخل این ست ها لباس هایی است که اصلا به دردتان نمی خورد. در ضمن ممکن است اندازه تکه های مختلف این ست ها با هم متناسب نباشد و روی دستتان بماند. 
 
چند دست بخریم؟
عدد مشخصی وجود ندارد. اما بهتر است در خرید سایز صفر یاده روی نکنید چون در اغلب موراد بعد از دو، سه ماهگی دیگر قابل استفاده نخواهد بود. بگذریم از این که بعضی از بچه ها درشت ترند و از همان ابتدا لباس سایز صفر تنشان نمی رود. برای اینکه با کمبود لباس مواجه نشوید توصیه می کنیم چهار تا شش عدد زیرپیراهنی، سه تا چهار عدد لباس یک سره، سه تا چهار عدد لباس خواب، سه تا شش عدد کیسه خواب، بیش از 10 جفت جوراب و یک تا دو عدد کلاه و گرم کن بخرید. 
http://8pa.ir/clothing/underwear/long-sl...suits.html