انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: نحوه ثبت شرکت در کشور سوئد
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سوئد کشوری است دراروپای شمالی با مساحت بسیار زیاد به طوری که این کشور از تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مساحت بیشتری دارد. سوئد دارای آب و هوای بسیار سردی است، تابستان ها کوتاه و گرم و زمستان های سرد و طولانی از ویژگی های آب و هوایی این کشور است. رشد اقتصادی در سوئد بعد از جنگ جهانی دوم شتاب بیشتری به خود گرفت، درآمد خالص ملی کشور بالا رفت و شکوفائی رشد اقتصادی به وجود آمد. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالایی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است.
سوئد به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپا درطول تاریخ یکی ازمقصدهای اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت بوده است وهمواره یکی ازدلایل رشد جمعیت آن نیز بوده است.
نگاهی به ابعاد مختلف و کلان جامعه سوئدی نشان می دهد که مردم این کشوراز فرهنگی با دو ویژگی عمده پویایی و درعین حال نوپایی نسبی برخوردارند. سوئد یکی از کشورهای طرفدار تساوی انسان ها ازلحاظ درآمد می باشد به همین دلیل جزء کشورهایی است که فقربه ندرت درآن به چشم می خورد. این کشورهمیشه درنزدیکی بالاترین شاخص رشد انسانی بوده است، این شاخص مردم کشورهای مختلف را از لحاظ امید به زندگی، دانش و استانداردهای زندگی رتبه بندی می کند. سوئدی ها در خلق برابری اجتماعی و موفقیت اقتصادی بسیار موفق هستند.
• ثبت شرکت در سوئد :
این کشور با یک اقتصاد پایدارکه به شدت سرمایه گذاری خارجی را پذیرا است، برای شرکت هایی که به دنبال بازارهایی جدید و خاص می گردند انتخابی درست می باشد. از جمله شرکت های قابل ثبت در این کشور شرکت مشارکت محدود، شرکت سهامی، شرکت تعاونی می باشد.
• شرکت مشارکت محدود :
این نوع شرکت ها به شیوه مشارکتی و تعاونی اداره می شوند.
• شرکت سهامی :
دراین نوع ازشرکت ها، درصورت بدهی و ورشکستگی دولت هیچ کاری به اموال شخصی شما ندارد وشرکت مسئول پرداخت بدهی ها می باشد. این نوع شرکت به دو حالت سهامی عام و سهامی خاص دسته بندی می شوند. 
الف) سهامی عام : این نوع شرکت برای کسب و کارهای بزرگ می باشد و حداقل یک هیات مدیره ۳ نفره لازم دارد. و حداقل نیمی از سهامداران باید تابعیت اروپایی داشته باشند. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت سهامی عام، 500,000 کرون می باشد.
ب) سهامی خاص : برای راه اندازی این نوع شرکت وجود یک نفر مدیرعامل و یک معاون کافی می باشد و میزان سرمایه در این شرکت 50,000 کرون است.
• شرکت تعاونی مشارکتی :
دراین شرکت ها اعضای هیأت مدیره مسئول همه امورهستند، و حتی در صورت اضافه شدن عضو جدید، آن عضو مسئول بدهی های قبلی نیز می باشد.
• شرایط لازم برای ثبت شرکت در سوئد :
_ متقاضی باید حداقل ۵۰% از سهام شرکت را دارا باشد.
_ داشتن تجربه شخصی درمورد راه اندازی شغلی الزامی می باشد.
_ اعتبار گذرنامه نباید کمترازطول مدت درخواست باشد.
_ متقاضی باید طرح توجیهی را به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهند.
_ داشتن پول کافی برای تأمین خود و خانواده برای مدت دو سال.
_ آشنایی با زبان انگلیسی و یا سوئدی.
• مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در سوئد :
_ مصاحبه در سفارت و انگشت نگاری.
_ ارائه مدارک رسمی شرکت (در صورتی که متقاضی دارای شرکت باشد).
_ پرینت سه ماهه بانکی.
_ گواهی اشتغال به کار.
_ اصل سند مالکیت.
_ نامه مبنی برهدف و برنامه های متقاضی ثبت شرکت.
_ فتوکپی واسکن پاسپورت افراد تحت تکفل.
_ ترجمه گواهی سوء پیشینه فرد.
_ دو قطعه عکس رنگی.
• مزایای ثبت شرکت در کشور سوئد :
_ دسترسی به بازار اروپا
_ امکان درخواست پاسپورت ۵ سال پس از اخذ اقامت دائم.
_ اجازه اقامت شنگن برای تمام اعضای خانواده.
_ استفاده از برند اروپایی 
_ هزینه های پایین اداره شرکت.
_ افتتاح حساب شخصی و شرکتی.
_ قوانین تجاری و گمرکی آزاد در داخل اتحادیه اروپا.
_ دسترسی به بازارهای اروپا.
_ امکان درخواست اقامت دائم پس از سه سال.


ثبت تغییرات شرکت فکر برتر


companyregister.ir