انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: در ژاپن چگونه مغازه ها این قدر زیبا تبلیغات می کنند!
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سبک تبلیغات ژاپنی تحت تأثیر تعالیم کنفوسیوس و ارزش‌های جمعی در جامعه ژاپنی است. روش ایجاد ارتباط در سبک تبلیغات ژاپنی، غیرمستقیم است. مخاطبان ژاپنی را نمی‌توان به‌طور مستقیم و بی‌واسطه نسبت با ویژگی‌های محصول آشنا کرد. در حقیقت مخاطب ژاپنی نسبت به تبلیغات مستقیم احساس توهین می‌کند. در ژاپن، عادت فرهنگی عذرخواهی در هر امری از امور اجتماعی، بیان‌کننده این تفکر است که اظهار هر سخنی از جانب گوینده باعث اختلال در نظر فکری شنونده می‌شود، پس گوینده باید در ابتدا معذرت بخواهد. هدف روشن تبلیغات در ژاپن، دوست داشتن مصرف کننده، به دست آوردن اعتماد او،‌ ایجاد حس احترام در او بالاخره تکیه مخاطب او به‌عنوان یک خریدار دائمی و وفادار است.
ژاپن یکی از جمله کشورهایی است که در حوزه المان های شهری و تکنولوژی بسیار پیشرفته و مدرن است، به گونه ای که پایتخت آن یعنی توکیو، لقب یکی از مدرن ترین شهرهای جهان را یدک می کشد. در گوشه و کنارشهرهای ژاپن می توانید المان های بی نظیری از فناوری در راستای خدمات شهری را ملاحظه کنید که هر روزه بر تعداد آنها نیز افزوده می شود. برای اینکه بتوانیم فضای شهری مناسبی را داشته باشیم باید از المان های مختلف شهری استفاده نماییم تامحیط های شهری زیبایی داشته باشیم. المان های شهری دارای مقیاس و اندازه های گوناگونی می باشند و دارای کاربردهای مختلفی هستند.

در واقع تلویزیون شهری دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد و در فضاهای گوناگون شهری قابل استفاده می باشند اما مسئله ای که در مورد این تلوزیون ها وجود دارد این است که این تلوزیون ها به علت مقیاس و حجمی که دارند در حمل و نقل آن مشکلاتی به وجود خواهد آمد. تعداد بسیار زیادی از این تلویزیون های شهری را می توانید در مراکز خرید ژاپن نیز مشاهده کنید.

نام دیگری که با آن تلوزیون های شهری را می شناسند ویدئو وال نیز گفته می شود. این تلوزیون های با پنل های کوچک و مکعبی شل به یکدیگر متصل شده اند و تشکیل یک تلوزیون ال ای دی شهری را داده اند که مناسب با فضاهای عمومی می باشد. تلوزیون های شهری در اندازه ها و مقیاس های مختلفی ساخته می شوند که این مطلب با توجه به فضای مورد نظر می باشد.

همچنین گلدان شهری نیز که در شمار زیادی از آپارتمان و مراکز تجاری و مسکونی شهرهای ژاپن دیده می شود نیز از جمله سایر المان های شهری مهم این کشور محسوب می شوند.

اجاره تلوزیون های شهری برای استفاده های موقتی مقرون به صرفه تر از این است که تلوزیون شهری را برای جشن یا مراسم مورد نظر خود خریداری نمایید. این تلوزیون ها به دلیل تکنولوژی بسیار پیچیده ای که دارد، از هزینه های بالایی برخوردار می باشد.

در کنار تلوزیون های شهری می توانید از تابلو روان نیز استفاده کنید که سبب می شود جلوه ی بسیار متفاوتی را برای شما تداعی نماید برای همین خاطر باید با تکنولوژی پیشرفته بیشتر آشنا شوید. این تابلو دارای رنگ بندی های بسیار جذابی می باشد که هر کدام از این رنگ بندی ها جذابیت خودشان را دارند و می توانند کاربردهای متفاوتی را به شما ارائه بدهند.

پایه بلندتر پایه مثبت نیز نامیده می شود  و ال ای دی هایی وجود دارد که پایه کوتاه‌تری دارند و منفی است که نام دیگر آن ها کاتد می باشد. هر LED با توجه به ظاهر فیزیکی و نوع آن میزان محدوده ای ولتاژی را دارا می باشد که اگر از کمتر از میزان لازم به ان داداه شود شروع به کار نخواهد کرد. در صورتی که ولتاژی بیشتر از حد میزان به ال ای دی ها وارد شود موجب از کار افتادن دائمی آن ها خواهد شد. مطلب دیگری که در مورد تابلو های ال ای دی وجود دارد این است که این تابلوها دارای شدت روشنایی خاصی می باشند که در هر تابلو این میزان قابل تنظیم و متغییر می باشد که یکی از محاسن این تابلوها محسوب می شود

اهمیت خشنودسازی مشتری در ژاپن، بسیار بالاتر از معرفی و جا انداختن برند، نام شرکت یا تبلیغات تلویزیونی است. سازندگان تیزرهای تبلیغات در ژاپن اصالتاً به دنبال این هستند که چگونه اعتماد، تفاهم متقابل و وابستگی به کالا یا موسسه را در مصرف کننده احتمالی به وجود آوردند. خریدار باید در محل خرید، احساس آزادی و راحتی کند و بدون هیچ فشاری با رؤیت کالا، تصمیم به خرید بگیرد. بنابراین فروشگاه‌هایی که در تابلوهای ورودی خود عبارت «از این‌که ما انتخاب کرده‌اید، متشکریم» را بیان می‌کنند، نسبت به فروشگاه‌هایی که در تابلوهای ورودی خود عبارت «ما آماده خدمت به مشتری هستیم» را بیان کرده‌اند، موفق‌ترند. آثار تبلیغاتی ژاپنی معمولاً سبک فانتزی، تخیلی و سرگرم‌کننده ندارند، بلکه بیشتر با لحنی غیرمستقیم، دقیق، زیرکانه و توام با استعاره و کنایه است. در مورد کالاهای صنعتی یا واسطه ای، تبلیغات بنگاه به بنگاه (B2B) نیز غیرمستقیم و با استفاده از اشارات و نمادهاست.

مقایسه و برشمردن ویژگی‌های مثبت محصول خودی در برابر صفات محصول رقیب، مخالفت فرهنگ ژاپنی است و نوعی افترا و اتهام به بدی و فساد تلقی می‌شود. روش عرضه و بیان مطلب و شعر و لغات زیبا در محیطی دلپذیر و جاذبه‌هایی مثل احترام به ‌پیش‌کسوت‌ها و بزرگ‌ترها و نشان دادن اهمیت آن‌ها، تکمیل‌کننده سناریوست. در سبک تبلیغات ژاپنی، ارتباط انسان با طبیعت به‌طور گوناگون نشان داده می‌شود. هم‌چنین استفاده از موسیقی و مراسم بسیار معمول است.