انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: چرا عایق الاستومری
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
    چرا عایق الاستومری مقرون به صرفه هستش وکاربرد آن ؟
    عایق در سطوح مختلف ساختمان مانند مخازن ،کانال ها و لوله و اتصالات ساختمان و ... برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و صدا و اتلاف حرارت و گرما مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از عایق بهترین روش برای جلوگیری از انتقال حرارت و کاهش انرژی مصرفی در ساختمان است.عایق کاری موجب گرم نگه داشتن ساختمان در فصل سرما و خنک نگه داشتن ساختمان در فصل گرما می شود.عایق کاری در سقف ها و کف و دیوار های خارجی و لوله های آب گرم موجب صرفه جویی انرژی می شود .در نصب عایق باید دقت کنید که عایق به درستی نصب شود تا کار خود را به درستی انجام دهد.بنابراین برای نصب عایق به نکات زیر توجه کنید:
    -عایق پس از نصب نیز باید ضخامت اولیه خود را داشته باشد و نباید فشرده شود تا مقدار مقاوت آن تغییر نکند و به خوبی بتواند جلوی انتقال حرارت را بگیرد.
    -عایق کاری باید روی تمام سطح انجام شود و خالی مانند مقدار کمی از سطح نیز ممکن است کارایی عایق را به میزان زیادی کاهش دهد.
    -در هنگام نصب عایق از مرطوب شدن عایق جلوگیری کنید و آن را خشک نگه دارید
    -در سقف هایی که شیب زیادی دارند از عایق های آزاد استفاده نکنید
    -همه درزها و سوراخ های عایق باید توسط نوار چسب عایق پوشانده شوند
    -اطراف لوازم الکتریکی و کابل های برق نباید عایق کاری شود
    -در فاصله بسیار نزدیک فن های خروجی نباید عایق نصب کرد
    -در نزدیکی سر پیچ لامپ ها و حباب های لامپ نباید عایق نصب کرد
    عایق انواع مختلفی دارد که یکی از پر کاربردترین عایق ها که در تهویه مطبوع و تجهیزات سرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد عایق الاستومری است که در دو نوع لوله ای و رولی تولید می شود.عایق الاستومری عایقی با سلول های بسته و ساختار مناسب است که در برابر نفوذ بخار مقاوت بالایی دارد . عایق الاستومری از فوم های الاستومریک تشکیل شده و توسط چند لایه آلومینیوم پوشش داده شده است.این عایق در برابر عوامل جوی و به خصوص اشعه uv عملکرد عالی و مقاومت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل در فضای بیرونی کاربرد زیادی دارد.عایق حرارتی الاستومریک خود انواع مختلفی دارد و از جمله انواع عایق حرارتی الاستومریک می توان به عایق الاستومری رول،عایق حرارتی رول پشت چسب دار،عایق الاستومری رول با روکش آلومینیوم ،عایق الاستومری رول با روکش آلومینیوم مسطح شده،عایق الاستومری لوله با روکش آلومینیوم و عایق الاستومری لوله با روکش آلومینیوم مسطح اشاره کرد.
    عایق الاستومری در برابر رطوبت و گرد و خاک و آلودگی مقاومت و دوام بسیار بالایی دارد و در برابر ماورا بنفش و اوزون نیز مقاوم است و مقاومت آن در برابر خوردگی ،نصب آسان آن،انعطاف پذیری آن،مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار،رنگ پذیری بالا و قابلیت چسبندگی،ضریب انتقال حرارت پایین آن و ... از مهم ترین ویژگی های این عایق است.عایق الاستومری در برابر آتش بسیار مقاوم است و در صورت آتش سوزی اجازه پیش روی به شعله آتش نمی دهد.
    هماانگونه که گفتیم عایق الاستومری به دو صورت رولی و لوله ای تولید می شود و عایق الاستومری لوله ای از پر کاربرد ترین نوع عایق ها است که علاوه بر مقاومت بالایی که دارند از هدر رفتن انرژی به میزان زیادی جلوگیری می کنند.برای چسباندن عایق های لوله ای دو سر عایق برش داده می شود و عایق نصب می شود.عایق الاستومری لوله ای را می توان همزمان با نصب لوله های تااسیسات نصب کرد و یا می توان پس از نصب لوله ها آن ها را عایق کاری کرد.امروزه استفاده از عایق الاستومری به طور گسترده ای برای جلوگیری از اتلاف انرژی در سیستم گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. منبع:عایق الاستومری پافلکس
115 115 115
عایق الاستومری به شرطی دارای توجیه اقتصادی هستش که این عایق به طور صد در صدی تولید ایران باشه. 
و الا از نظر قیمتی اصلا مقرون به صرفه که نیست هیچ ، بسیار دسترسی و تامین جنسش هم به مشکل میخوره 
الان در حال حاضر دو تا تولید عایق الاستومری داخل ایران هست که شرکت فن آوران نصب تاسیسات پارسیان ( فن تاپ ) اولینشون هست و عایق الاستومری لینکران، صد در صد تولید داخله.
عایق الاستومری لینکران ، خط تولیدش رو میشه رفت و دید . یک زنگ که بهشون بزنی ، میان دنبالت با یه ون ( کاروان ) م[عکس: 2019112506523528660d50edfe5c25c39452a97123c54d.jpg]یبرنت خط تولید رو کامل نشون میدن .
[عکس: 1574664581_mheJxSbQdtcbjih.jpg]