انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: فروش دیفیوزر دیسکی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
فروش دیفیوزر دیسکی

عمل هوادهی در سیستم تصفیه فاضلاب

معمولاً در تصفیه خانه ها عمل هوادهی به عنوان اولین مرحله در طی فرایند تصفیه فاضلاب صورت می پذیرد .

عمل هوادهی به عنوان یک روش مکانیکی می باشد که در آن هوا در آب پخش می شود که این عمل با افزایش یافتن سطح تماس ما بین آب  و هوا صورت می گیرد .

عمل هوادهی در طبیعت با عملکرد باد و در نتیجه ایجاد امواج در آب های ساکن در پشت سدها ، دریچه ها و دریا ها و اقیانوس ها صورت می گیرد و هم چنین طریق دیگری که هوادهی انجام می شود این است که ، حرکت جریان آب و سرعت ریزش آب در چشمه ها و رودخانه ها عمل هوادهی انجام می گیرد .

هوادهی با دیفیوزر دیسکی

یکی از روش هایی که نسبت به بقیه روش های هوادهی از اهمیت بالاتری برخوردار است استفاده از دیفیوزر در عمل هوادهی می باشد.

در این روش به کمک بلوئرو یا کمپرسور و از طریق لول های تحت فشار دمیدن هوا انجام می گیرد . که به این عمل هوادهی عمقی می گویند .

در این روش لوله ها از کف مخزن تقریبا با فاصله ی 30 سانتی متر ( 300 میلی متر ) قرار می گیرند ( در رابطه با نحوه ی چیدمان دیفیوزر در مقالات قبلی مطالب کامل تری قرار داده شده است . )  از طریق دیفیوزر ها که در انواع مختلفی موجود هستند ( ( دیفیوزر دیسکی – دیفیوزر لوله ای - دیفیوزر حباب درشت ) ) حباب ها با توجه به مدل انتخابی دیفیوزر به صورت حباب ریز و حباب درشت تولید می شوند . این حباب ها در مسیر خود و در تماس با فاضلاب از این طریق باعث می شوند که نیاز میکروارگانیسم ها به اکسیژن را تامین کنند و این عمل به خوبی صورت می پذیرد . یکی از فواید استفاده از این روش برای هوادهی این است که به جذب مقدار زیادی از اکسیژن به علت طی مسیر طولانی توسط فاضلاب کمک می کند .

شرکت مهندسی فراز تصفیه تولید کننده انواع دیفیوزرها ( دیفیوزر دیسکی حباب ریز ، دیفیوزر دیسکی حباب درشت ، دیفیوزر لوله ای حباب ریز ) می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید دیفیوزر ها با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید . تلفن تماس : 88400443