انجمن تخصصی ایران سرور

نسخه‌ی کامل: بهترین دارو برای بواسیر/کلینیک نوین
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: 014.jpg]
بیماری بواسیر یا هموروئید به گشاد شدن و یا واریسی شدن عروق در این ناحیه اطلاق می شود. این بیماری به شدت در عصر حاضر رواج پیدا کرده و حداقل نیمی از افراد حداقل برای یک مرتبه هم که شده آن را تجربه می کنند. بواسیر اگر در مراحل ابتدایی خود باشد، بدون استفاده از روش های تهاجمی و تنها با مصرف دارو درمان پذیر است، در ادامه به تشریح داروهای مورد نیاز برای درمان این عارضه می پردازیم :
 • داروهای مورد استفاده برای درمان بواسیر
 • بهترین دارو برای بواسیر
 • داروهای مورد استفاده برای درمان بواسیر
  مصرف پماد تا حد قابل توجهی در درمان بواسیر موثر بوده و میتواند علائم آن را از بین ببرد. این پماد ها معمولاً اثرات بی حس کنندگی و قابض داشته و دارای کورتیکواستروئید است. معروف ترین آنها پماد آنتی هموروئید است که می تواند علائم هموروئید را بهبود بخشد. پماد هایی که برای درمان هموروئید استفاده می شوند دارای استروئید هستند و نباید بیش از یک هفته استفاده شوند زیرا ممکن است مصرف مداوم آنها مشکلات پوستی را به همراه آورد. مهمترین دارو ها برای درمان بواسیر عبارتند از :
  پماد هیدروکورتیزون
  [عکس: daroo.jpg]
  این پماد جهت از بین بردن علائم بیماری از جمله درد، خارش و تورم کاربرد دارد. از تماس این دارو با نواحی حساس بدن مثل چشمانتان ، بینی، گوش و دهان پرهیز نمایید.
  پماد نیتروگلیسیرین
  این پماد حاوی ترکیباتی است که همزمان با جذب در بدن نیتریک اکسید یا NO آزاد می کند و که با گشاد کردن عروق به درمان بواسیر می پردازد. در واقع نیتریک اکسید با گشاد کردن عروق ناحیه مقعد، سبب گردش خون طبیعی در این ناحیه می شود. از سایر تاثیرات این دارو می توانیم به تسکین درد و سوزش مقعد اشاره کرد. از مصرف همزمان این دارو با سالیسیلات ها مثل آسپرین بپرهیزید زیرا عوارض جانبی بسیاری را به همراه دارد.
  پماد مشک
  پماد مشک با استفاده از داروهای طبیعی و گیاهی تولید می شود، و شامل هفت داروی مشک، بزوار مصنوعی، گلابی، بورنول، کهربا، کالامین و بوراکس است. این دارو از طریق پاکسازی سموم از این ناحیه، به تولید بافت جدید کمک می کند. از دیگر اثرات دارو می توانیم به کاهش درد و تورم در این ناحیه و حفظ رطوبت مقعد به منظور دفع راحت تر اشاره کنیم.
  پماد لیدوکایین
  لیدوکایین بی حس کنندگی موضعی است که با مسدود کردن کانال کلسیم موجب می شود، راه انتقال پیام های عصبی قبل از رسیدن به دستگاه عصبی مرکزی مسدود شود. در نتیجه بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند. به علاوه این دارو ضد التهاب بوده و در درمان عروق بواسیری موثر است. مصرف دارو لیدوکایین در صورت بارداری و یا حساسیت موضعی توصیه نمی شود.
  پماد ایپروئید
  این پماد داروی رایجی برای از بین بردن بواسیر است که دارای اثرات ضد التهاب، قابض و ضد درد و بی حس کننده موضعی است. این دارو باید طی ۷ روز مصرف شود، زیرا استفاده بیش از ۷ روز خطرات مختلفی را در پی دارد.
  پماد و لوسیون پراموکسین
  پراموکسین از دارو های پرکاربرد برای درمان بواسیر است که می تواند درد، خارش و سوزش را از بین ببرد. مصرف این دارو برای کودکان زیر ۱۲ سال باید با مشورت پزشک باشد. پماد لوسیون پراموکسین – کالامین از سایر محصولات این پماد است که برای درمان آبله مرغان، گزش حشرات و یا نیش، سرخک، اگزما، آفتاب سوختگی و .. کاربرد دارد. این دارو ممکن است همراه با عوارضی از جمله سوزش، خشکی و خارش پوست باشد.همچنین بروز تاول و یا نازک شدن پوست از دیگر عوارض این دارو به شمار می رود.
  پماد ام جی
  برای تهیه پماد ام جی از گیاه مورد استفاده شده است این گیاه دارای اثرات قابض، ضد باکتری و ضد قارچ، ضد التهاب و التیام بخش است و در بهبود زخم تاثیرات مثبتی دارد. این گیاه به علت دارا بودن یون های وازواکتیو و یون های منقبض کننده عروق اثرات درمانی جدی در بهبودی بواسیر دارد.
  داروی روهمورین
  این دارو به شدت در درمان بواسیر موثر است. در واقع بهترین دارو برای بواسیر است که از طریق خشک کردن عروق بواسیری آنها را از بین خواهد برد. ترکیبات این دارو در از بین بردن شقاق های احتمالی نیز تاثیرگذار است. مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی باید زیر نظر پزشک باشد.
  مصرف دارو روهمورین باید همراه با معده خالی باشد به همین ترتیب مصرف دو عدد همزمان از این دارو قبل از ناهار و قبل از شام توصیه می شود. مصرف این دارو معمولاً تا رفع کامل ناراحتی توصیه می شود.
  بهترین دارو برای بواسیر
  [عکس: pomadantihemo.jpeg]
  شیاف آنتی هموروئید و پماد آنتی هموروئید را می توان به عنوان بهترین دارو برای بواسیر معرفی نمود. این دارو نه تنها بواسیر را درمان می کند بلکه در درمان سایر اختلالات مجرای مقعد (التهاب راست روده، شقاق ، خارش مقعدی و ..) نیز کاربرد دارد. این دارو اثرات ضد التهاب، قابض، سوزش، خارش و … داشته و می تواند علائم بواسیر را بهبود بخشد. لازم به ذکر است مصرف بهترین دارو برای بواسیر باید برای مدت ۷ روز و مطابق با نظر پزشک باشد زیرا در غیر این صورت عوارض جانبی این دارو نمایان خواهند شد.
  استفاده از داروهای ذکر شده با اینکه اثرات مفیدی بر روی درمان بواسیر دارند، اما درمان قطعی به شمار نرفته و تنها برای بواسیرهای درجه ۱ و ۲ کاربرد دارد و در موارد شدیدتر پاسخگوی درمان این بیماری نیست. برای درمان هموروئید های پیشرفته لازم است از روش های تهاجمی نظیر لیزر و جراحی استفاده شود. جراحی هموروئید روشی پردردسر و همراه با درد بسیاری است که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما درمان بواسیر با لیزر روشی قطعی بدون امکان بازگشت مجدد است که با کمترین میزان درد و خونریزی و در کمتر از یک ساعت انجام می شود.
  کلینیک نوین > بواسیر یا هموروئید چیست؟بواسیر داخلی و خارجی و انواع آن > درمان بواسیر(درمان هموروئید) > درمان بواسیر با دارو (پماد،قرص)،معرفی بهترین دارو برای بواسیر